Zjarri në kurorën e gjelbër të qytetit të Peqinit vijon të jetë ende aktiv. Mësohet se të paktën 4 mijë rrënjë ullinj janë djegur deri tani.

Po ashtu bëhet e ditur se në vendin ne ngjarjes ndodhen forca të zjarrfikëses, të cilat po bëjnë të mundur lokalizimin dhe më pas shuarjen e tij.

Deri më tani nuk dihet se çfarë e shkaktoi zjarrin.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: