ATHINË

Papa, ose Papas ose Aristidis apo Ari pasditen e së dielës u vra me 8 plumba  në një  lokal në Sepolia

Edhe pse ai ishte person i skeduar për vrasje, vrasje në tentativë, përfshirje në një organizatë kriminale, grabitje, vjedhje, shkelje e ligjit për armët, shkelje e ligjit për të huajt, dëmtim i pasurisë, fyerje, kërcënim, falsifikim dhe herën e fundit ai u arrestua shkurtin e kaluar në një patinë elektrike, i veshur me një jelek antiplumb dhe mbante “çelësin” Baikal në rrip me një plumb në gojë, ai u dërgua herën e fundit në Autophoros dhe u la i lirë, duke pretenduar se jeta e tij ishte në rrezik.

Policia e arrestoi disa herë, por drejtësia e mbajti pas hekurave për një kohë relativisht të shkurtër dhe e liroi përsëri duke pretenduar se jeta e tij ishte në rrezik.

Edhe në një rast tjetër drejtësia e mbajti pas hekurave për një kohë dhe e liroi përsëri. 32-vjeçari shqiptar ka qenë në shënjestër të një sulmi për vrasje edhe dy herë të tjera.

Më 26 maj 2019, ai ishte sulmuar në stacionin e Larisës dhe ishte plagosur rëndë nga plumbat. Prita tjetër për ta vrarë ndodhi në shkurt 2021, përsëri pranë stacionit të Larissas, ku njerëz të panjohur e qëlluan atë dhe e plagosën në këmbë.

Në fakt, autorët e krimit u përpoqën të shpëtonin me një taksi në të cilën lanë një armë, ndërsa pas operacioneve në Athinë dhe Korint, tre persona u arrestuan dhe u dërguan në burg.

Jeleku antiplumb që mbante gjithnjë ishte ai që i shpëtoi jetën në atentatet më herët, por pasditja e së dielës qe goditja e tretë dhe ishte fatale.

Atentatori me shtatin e shkurtër, i hollë me xhokenë të bardhë dhe bluzën e kuqe ishte i vendosur që këtë herë të mos bënte më të voglin gabim.

Me një hap të qëndrueshëm, ai i afrohet shënjestrës, ndërsa ai ishte në kafenë me shumë njerëz në Sepolia, duke synuar kokën dhe gjoksin e tij dhe duke shtënë me plumba mbi të tetë herë.

32-vjeçari mbetet  i vdekur ndërsa personi i armatosur, me të njëjtën gjakftohtësi, kthehet në rrugën Amvrakias, futet në një taksi dhe zhduket.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb