Edhe gazeta amerikane Washington Post duke iu referuar agjencisë Associated Press shkruan se Shqipëria po mban zgjedhje lokale mes trazirave politike.

Sipas Washington Post, Shqiptarët po votojne për të zgjedhur kryetarët e bashkive dhe këshillat e qytetit, mes një konflikti të tensionuar politik me opozitën që bojkoton zgjedhjet lokale.

Gazeta amerikane me pas njofton lexuesit e saj opozita e konsideron qeverine te korruptuar dhe te lidhur me krimin e organizuar ndersa kerkon zgjedhje te reja parlamentare.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: