PRISHTINE-Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar përfundimin e afatit për aplikim për certifikim të Subjekteve Politike që duan të marrin pjesë në Zgjedhjet e Parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës.

Zgjedhjet në fjalë do të mbahen më 11 qershor 2017, pas mocionit të mosbesimit që deputetët i bënë me votë qeverisë ‘Mustafa’.

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve njofton se Lista e Subjekteve Politike që aplikuan në këtë periudhë (11 maj-19 maj) është si në vijim (pesë koalicione; 19 parti politike; dhe dy Iniciativa Qytetare).
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: