Kur procesi për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike është mbyllur zyrtarisht, tashmë janë duke u publikuar rezultatet e para. Gazetari Osman Stafa raporton për “BalkanWeb” se në Dibër kanë votuar 754 anëtarë, nga 1150 në total.

Nga këto, 664 vota ka marrë ish-kryeministri Sali Berisha, 84 Ibsen Elezi dhe 6 kanë rezultuar të pavlefshme. Në degën e Klosit, kanë votuar në total 445 anëtarë. Votat janë ndarë kështu: 429 Sali Berisha dhe 9 Ibsen Elezi, 7 janë shpallur të pavlefshme.

Procesi i votimit dhe numërimit ka përfunduar gjithashtu edhe në Skrapar, ku nga 214 anëtarë kanë votuar 104. 91 vota ka marrë Sali Berisha, 8 vota Ibsen Elezi dhe 3 kanë qenë të pavlefshme.

Raportohet se në Roskovec kanë votuar në total 476 anëtarë të Partisë Demokratike.

Mësohet se Berisha ka marrë 433 vota, ndërsa Ibsen Elezi 39. Katër vota të tjera kanë dalë të pavlefshme.

Rezultatet

Devoll

1082 Sali Berisha

135 Ibsen Elezi

8 te paflefshme

Maliq

1266 Sali Berisha

10 Ibseni Elezi

2 vota te pavlefshme

Pogradec

516 totali

484 Berisha

32 Elezi

Asnjë e pavlefshme

Has

803 për Berishen

22 Ibsen Elezin

5 të pavlefshme

Mallakastër

Total 419 anëtarë

409 vota Berisha

10 Ibsen Elezi

Të pavlefshme nuk ka

Patos

Total 626 anëtar

614 vota Sali Berisha

11 vota Ibsen Elezi

1 votë e pavlefshme

Ne Krujë 538 total

523 Berisha

14 Ibsen elezi

1 e pavlefshme

Divjakë

Total 354 vota

320 Berisha

34 Ibsen Elezi

Lushnjë

733 Sali Berisha

73 Ibsen Elezi

Të pa vlefshme 9

Dimal

Vota në total 347

305 Berisha

28 Ibsen Elezi

14 të pa vlfshme

Kukës

714 Sali Berisha

164 Ibsen Elezi

4 te pavlefshme

Kolonjë

356 vota Sali Berisha

38 vota Ibsen Elezi

6 vota të pavlefshme

Durrës
1089 vota Sali Berisha

151 vota Ibsen Elezi

13 vota të pa vlefshme

Sukth, Manzë, Ishmi

Sali Berisha 493

Ibsen Elezi 10

Te pa vlefshme 5

Memaliaj

193 Berisha

31 Elezi

1 e pa vlefshme

Tepelenë

153 Berisha

33 Elezi

1 e pa vlefshme

Këlcyrë

188 Berisha

33 Elezi

1 e pa vlefshme

Përmet

206 Berisha

33 Elezi

1 e pa vlefshme

Gjirokastër

Në rang Qarku

1756 Berisha

126 Ibsen Elezi

16 vota të pa vlefshme

Sarandë

468 anëtarë në Total

354 Sali Berisha

121 Ibsen Elezi

11 të pa vlefshme

Delvinë

221 vota në Total

207 Sali Berisha

14 Ibsen Elezi

Korçë

621 Berisha

36 Elezi

8 të pa vlefshme

Tropojë

914 Berisha

2 Elezi

Njësia 2 Tiranë

693 Berisha

31 Elezi

1o të pa vlefshme

Komisioni PD Vlorë:

Votuan 890 Anëtarë;

Berisha = 836

Elezi = 46

Te Pavlefshme = 8

Komisioni PD Selenice:

Votuan 219 Anëtarë;

Berisha = 196

Elezi = 22

Te Pavlefshme = 1

Komisioni PD Himare:

Votuan 124 Anëtarë;

Berisha = 113

Elezi = 9

Te Pavlefshme = 2

Fier

2170 Berisha

46 Ibsen Elezi

18 të pa vlefshme

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: