Romelu Lukaku “zhduket” sërish, nuk do të përfshihet në listën e lojtarëve për transfertën që Inter do të luaj këtë të shtunë kundër Fiorentinës.

Sulmuesi belg u rikthye duke u stërvitur, por sërish i diferencuar nga pjesa tjetër e ekipit. Gjendja fizike e Lukakut nuk është perfekte, për këtë arsye stafi mjekësor nuk këshillon që të udhëtojë me ekipit, do të qëndrojë në Pinetina për të vijuar me stërvitje të diferencuar.

Lukaku
Lukaku

Tani objektivi i radhës është të jetë në fushë për sfidën kundër Viktoria Plzen në Champions, të mërkurën më 26 tetor. Lukaku u dëmtua në stërvitje me 28 gusht, që nga ajo ditë po bëhen afro 2 muaj që qëndron jashtë fushave të lojës.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: