Juventus thuhet se po kërkon të emërojë trajnerin e Marseille, Igor Tudor si strategun e tyre të ri, nëse Massimiliano Allegri largohet nga klubi këtë verë.

Koha e Allegrit te Zonja e Vjetër mund të ketë përfunduar pothuajse, me skuadrën e përjashtuar nga Liga e Kampionëve në fazën e grupeve dhe vendin e tyre të tretë në ligë.

Gjithashtu, problemet e raportuara gjerësisht të klubit mund ta bëjnë Juventusin të përjashtohet nga garat evropiane për sezonet e ardhshme dhe kjo mund të jetë koha e duhur që Allegri të ndajë rrugët.

Ndërsa Juventusi do të ëndërronte të merrte dikë si Zinedine Zidane apo Antonio Conte, problemet e tyre financiare mund të nënkuptojnë se nuk është e mundur të tërheqësh një trajner të tillë.

Tuttosport dhe La Gazzetta dello Sport besojnë se nëse kostoja për ta është shumë e lartë, Juventusi mund ta gjejë veten duke iu afruar Tudorit pozicitën.

Nëse ai do të bëhej trajner i Juventusit, do të ishte periudha e tretë e kroatit me klubin, pasi kishte luajtur më parë për klubin midis 1998 dhe 2007.

Tudor ishte më parë ndihmës trajner i Andrea Pirlos në Juventus midis 2020 dhe 2021, por ata u shkarkuan në fund të atij sezoni.

Tudor mori drejtimin e Veronës deri në maj 2022, dhe në korrik të atij viti, ai mori drejtimin e Ligue 1 Olympique Marseille, ku 45-vjeçari ka impresionuar zyrtarët në Torino duke e çuar OM në vendin e dytë në ligë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb