Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Brazil - Kosta Rika

RUSI 2018
17:00

Nigeri - Island

RUSI 2018
20:00

Serbi - Zvicër


Alba Barjami fiton kurorën e Miss Shqipëria 2018

misi-1

Në vitin e 20-të të kompeticionit të bukurisë Miss Shqipëria, në Tiranë u zgjodh më e bukura e Shqipërisë.

Alba Barjami është konkurrentja që fitoi mes 31 konkurrenteve në këtë garë bukurie. Bukuroshe nga qytete të ndryshme të Shqipërisë dhe diasporës kanë zhvilluar një tur 8-ditor në disa qytete, ndërsa mbrëmjen e së hënës realizuan finalen e madhe në Tiranë.

Shoqëruesja e parë u kurorëzua Klea Krali, ndërsa shoqëruesja e dytë ishte Klea Ndreka.

Një spektakël i madh i moderuar nga binjakët Romeo dhe Donald Veshaj në praninë e Jonida Shehut, shpalli më të bukurën e Shqipërisë.

“20 vjet Miss Shqipëria”, këtë vit u kthye si një projekt me energji të bukur për të treguar se protagonizmi i së bukurës është në shërbim të komunitetit për promovimin e vlerave, traditës, historisë.
miss

misi-3

misi-2


Komente ( 1 )