Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE- Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka kritikuar ashpër kryeministrin Edi Rama për fyerjen që bëri ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha gjatë seancës së sotme plenare. Duke folur në emisionin “Opinion”, Kryemadhi e ka cilësuar mazhorëncën qeverisëse si arrogante, ndërsa shton se kryeparlamentari Gramos Ruçi ka bërë...

DURRËS- Kryetarja e LSI-së ka komentuar nga Durrësi, në një takim me strukturat e partisë zëvendësministrat e rinj, emrat e të cilëve janë publikuar dje në Asamblenë Kombëtare të PS-së. Sipas Kryemadhit 33 zv.ministra janë përfaqësues të oligarkëve. “33 zv.ministra në qeveri? Rama vërtetoi shprehjen qeveri e vogël, korrupsion...

TIRANE– Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, është e vendosur që forca politike që ajo drejton të bëjë opozitë të fortë. Por ndryshe nga sa kishte deklaruar më herët, Kryemadhi duket se ka “zbutur tonet” ndaj mazhorancës qeverisëse. Në nisje të mbledhjes së komitetit drejtues të partisë,...

Nga Monika KRYEMADHI Sapo kemi filluar këtë legjislaturë të re parlamentare dhe maxhoranca mesa duket është e paduruar për të keqpërdorur “tepsinë” e pushtetit, të grabitur me paratë e krimit ne 25 qershor, por tani, nuk po fshihet aspak dhe në mënyrë arrogante, i është futur punës me vrull,...