Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

ISIS merr përgjegjësinë për sulmin në Paris, ku u vra një polic dhe u plagosën dy të tjerë

franceeee_1492724646-6672660

Grupi terrorist Shteti Islamik (ISIS) ka marrë përgjegjësinë për sulmin ndaj policëve në qendër të Parisit, në mbrëmjen e së enjtes. Nëpërmjet organit të saj të propagandës agjensisë “Amaq”, ISIS ka thënë se sulmi në Paris është kryer nga një pjesëtar i tij belg.
“Sulmin në qendrën e Parisit e ka kryer Abu Yusuf al-Beljiki, shtetas belg dhe luftëtar i ISIS-it”, thuhet në komunikatën e kësaj organizate
Një polic është vrarë dhe dy të tjerë janë plagosur rëndë, pas një sulmi me armë zjarri ndaj tyre në “Champs-Elysées”. Autori i sulmit është vrarë më pas nga policia franceze.

(i.ç/BalkanWeb)


Komente ( 7 )

 • Habibi

  Qenke i pa mare vesh!
  Lexo: Ne kohen e profetit Muhamet a,s …..po kalonin disa te pa fe duke cuar te afermin e tyre ne banesen e fundit, Ja presin disa shok te profetit me injoranc ” ec me se tpa fe jan ato ” i kthehet profeti o ju njerez te mi çfar keni? a nuk janë dhe ato njerez si ne ? Pushoni i thote….çfar do lloj feje rrace ngjyre e krijese jane njerzit e Zotit, ndaj mbylleni gojen. ( ngelen tipat si puna jote goje hapur )
  Edhe un po te them mbylle se le nam, a thua sa duhet me ju duruar juve ?????? Rrriiiiii musliman shqiptar nese je Shqiptar, ne te kundert mbylle gojen.

 • A ju thashe qe atentatori ka vetem nje emer: masonikja Marine la Pute! Vetem keta lloj njerezish vine ne pushtet me akte te tilla. Bejne terror perpara zgjedhjeve ne menyre qe populli ti votoje. Te gjithe keta te isis vriten, asnje nuk kapet i gjalle ne menyre qe ti behet gjygji apo te merret vesh se nga vijne. Kjo tregon qarte se struktura me prapavija shkaterruese kane per qellim interesat e tyre! Mjere per ju kur te jepni llogari per veprat tuaja.

 • Ladi vogel te them me kuptimin e Ladi Junior!

  Me disa pika bie Dakort me ty, ama rraziczmi nuk duhet mbizoteroj!

 • O Ladi vogel
  Po ashtu eshte shteti ligjor vepron me fakte…….

  Por ta dish se Europa eshte e pafuqishme kto tipat ti parandaloj.

  Fajin vete e kan, kush i tha Europes te pranoj tufa qensh pa i bo analizat ? Qysh ne fillim ka dasht e jo tani sepse semundja eshte e perhapur. Gjynof i modh!
  Dhashte Zoti kto qen te smut honkshin nj tj por me vjen keq po ndeshkohen dhe te pafajshmit.

  Edhe pse dua qe Bota tjet krejt ne paqe por kurr ska qen as do jet keshtu, njerzit kan shkalluar se duan jeten.

  • Kurre nuk eshte vone!
   Dhe po mendove se ESHTE VONE, atehere ke mbaruar!
   Keta PLEHRA Europa duhet t’i gërryeje PA MESHIRE!
   Nese kerkon te shpetoje jetet e njerezve te saj.

   Gjithnje e them: KA NJE MASE PER TE KUPTUAR SHKALLEN E FANATIZIMIT DHE TE ISLAMIZMIT TE NJE PERSONI:
   SHIHE SI E MBAN GRUAN.
   E mban me veshje normale, lere te punoje e te jetoje ne Europe.
   E mban gruan te mbeshtjelle me shami, atij jepja sa me pare ABSCHIEBUNG-un dhe RAUS!

   P.S.
   Nuk hyj tek te vegjelit. Jam plot 185 cm. 99 kg.

 • Sapo degjova te lajmet se ky vrases ishte I NJOHUR nga policia si islamist.

  E DI QE NE SHTETIN LIGJOR VEPRON LIGJI I CILI NUK TE LE TE ARRESTOSH DIKE PA BERE NDONJE AKT TE DENUESHEM.
  DHE KUR NDODH QE KETA ISLAMISTE KAPEN TE GJALLE PAS VRASJEVE QE KANE BERE, SHTETI DUHET T’I MBAJE ME USHQIM, STREHIM ETJ. GJITHE JETEN.

  HABITEM
  SI NUK U SHKON MENDJA FRANCEZEVE TE NGRENE GRUPE ANTITERRORISTE DHE T’I HEQIN QAFE ISLAMISTET E DYSHUAR NE TE NJEJTIN STIL ME ATE TE VETE ISLAMISTEVE.
  EKZEKUTIM PA GJYQ!

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .