SHKARKO APLIKACIONIN E BALKANWEB

PER PAJISJET APPLE

PER PAJISJET ANDROID

26 Komente

 1. Ani
  25/02/2017

  Deklaraten e Znj. Tansu Çiler Kryeministre me origjine Shqiptare (si sh te tjere drejtues) eshte fakt historik. Nuk e mohon dot askush…eshte me ze dhe me figure. ARSYEJA E VETME PSE GREKET E BENE NE BREKE DHE U TERHOQEN !
  Informohu njehere pastaj shkruaj…se perrallat me pelikan etj sdo kishin asnje vlere nese greku dhe perkrahesit e tij ketu…(si me lart) do ngrinin flamurin ne Jug te Shqiperise !

  Turqia se bashku me USA dhe Italine kan qene jane dhe do mbeten aleatet me te mire dhe me te fuqishem te Shqiptareve !

  Përgjigjiuni

 2. Lul-Matjani
  18/02/2017

  Ndonje shkolle shqipe ka hapur per Shqiptaret qe jetojne ne turqi me mijra.
  Patjeter qe …Jo…
  Shqiperia eshte ne Europe e jo ne Azi 🤔

  Përgjigjiuni

 3. sabri demiri fetogulenist shok ne biznes me klodian allaibiej me spital amerikan kosove
  18/02/2017

  po,keshtu eshte,dhe ngaterrestar.

  Përgjigjiuni

 4. Meti
  18/02/2017

  Budallait edhe kur i thua shendet i ngjan se i ke thene plac
  Per fat te mire sa i perket ketij shkrimi jane pak por te njejtit paraqiten me disa nofka me qellim qe te krijojne pershtypje te rrejshme se jane shume.
  Budallenjte nuk kane brire apo jo.

  Përgjigjiuni

 5. e verteta duhet thene dhe nese eshte e hidhur
  17/02/2017

  e verteta duhet thene dhe nese eshte e hidhur per sabri demirin.mbajeni mik,por jo per mardheniet me shqiperine.

  Përgjigjiuni

 6. ik ore sabri demir
  17/02/2017

  Besoni se ky nuk eshte asgje vetem ngrihet e krihet kot,eshte zero intelegjen trap maqedonie,ik jepi mend ne maqedoni jo shqiptareve,eshte ky njeri sabri demiri qe ka bere lemsh punet me shqiperine,eshte shok i ngushte me klodian allaibeun fetogulenist.do te takojme dhe erdoganin dhe te tjeret do te shkruajme per kete person nekativ,qe vetem ka demtuarve shemtuar mardheniet me shqiperine.thirrje ambasades ne shqiperi,thirrje miqeve te erdoganit te menjanohet ky person sa me pare sidomis me shqiperine.pepara erdogan

  Përgjigjiuni

 7. Baca
  17/02/2017

  Ku shkel kemba e tahypit dhe selxhukeve te tij vetem urrejtje dhe lufte ka! Shiko se si e ktheu Turqine e Ataturkut!
  Per te kuptuar rrolin e tahypit me shoke ne trojet shqiptare ju ftoj te shihni ne internet reportazhin nga Kosova me titull “Haraci turk”.
  Shihni vete se si tahypi me vasalet e tij shqipfoles po e rrjepin ekonomikisht dhe e percajne shpirterisht shqiptarin!

  Përgjigjiuni

 8. studentat shqipetare turqi
  17/02/2017

  Z.erdogan jemi me ju me turqine,per shqiperine eshte nje de mire hyjnore qe jeni ju, dhe shqiperia ka mike e ne krah turqine mike perpara erdogan,mos le tipa nekativ si sabri demiri tju perfaqesoje gjoja.nuk i sherben per te mire mardhenieve.nuk eshte kuurre personi e duhur.

  Përgjigjiuni

 9. studentat shqipetare turqi
  17/02/2017

  i nderuar z.erdogan e nderuar ambasade ne tirane::sabri demiri eshte fetogulenist kembe e krye,eshte personi me nekativ per kete gje,nese e keni mik jepni ketij m..ti nje rroge lereni ne cep,se po prish imazhin e turqise te erdoganit dhe ambasades ne tirane,eshte personi qe ka shetitur me mehmet gormez bashke kolodian aallaibeun ne tirane dhe pas 17-25 aralik dhjetorit 2013 ,ka mundesuar duke u bere shkes ,ne dhenien e ndertimin e namazgjahes firmave fetogulenist,ne studentat studentat shqiptare nuk do reshtemi se shkruari per bemat e ketij paraziti,qe ndikon nekativisht ne mardheniet turqi shqiperi.

  Përgjigjiuni

 10. pikerisht ky sabriu eshte feto me klidian allaibeui
  17/02/2017

  sabri demir eshte njeriu me nekativ shqiptare,dhe me idiot e mbi te gjithe me intelegjence zero.sabri demiri eshte feto gulenist shoku i ngushte i klodian allaibeut,ky qe dha nderrtimin e namazgjase ne tirane firmave te fetove ky eshte personi qe po ndikon nekativisht ne mardheniet me shqiperine.derisa ambasada turke dhe disa te tjere do marin gjoja konsulte nga ky tip,do te jete fatkeqesi per mardheniet turqi shqiperi,nuk edhte se ja rras kush ketij por edhte njeri nekativ,trap nga maqedonia.kush po flet sabri gulenisti thekur.

  Përgjigjiuni

 11. tfgs kopili i janullos
  17/02/2017

  Rrofte Populli Turk Ju Orthodikset dhe Katoliket thuani Grekut dhe Vatikanin te njohin Kosoven mos te mbajn anene e Serbise Qente te lehin karvani te shkoje perpara.

  Përgjigjiuni

  • WEST
   17/02/2017

   @ O ti “kopili i Janulles”, shumica e vendeve arabe-vellezerit tuaj, nuk e njohin Kosoven o toç! Lavazhi len pasoja!

   Përgjigjiuni

 12. Xhaxhi
  17/02/2017

  Pa Turqi ska Shqiperi!

  Përgjigjiuni

 13. Epirotasi
  17/02/2017

  Kur zoti Erdogan(dhe Turqia) I dashka kaqe shume shqiptaret,atehere le ti lejoje shkollat ne gjuhen shqipe per disa miliona shqiptare qe banojne ne Turqi.Te thuash te dua eshte shume e lete,por ta duash dike me sinqeritet,eshte dicka tjeter.

  Përgjigjiuni

 14. SELIM DION
  17/02/2017

  Eshte e ditur prej shekujsh:

  QENI LEH ATJE KU HA.

  O keshilltar
  Leri llafet e bukura me arome patriotike, por NA THUAJ

  SI DO T’I BEHET HALLIT PER NDONJE ABETARE NE GJUHEN SHQIPE NE TURQI?
  SI DO T’I BEJET HALLIT PER NDONJE SHKOLLE SHQIPE NE TURQI?
  SI DO T’I BEHET HALLIT PER NDONJE GAZETE SHQIPE NE TURQI?
  SI DO T’I BEHET HALLIT PER NDONJE RADIO SHQIPE NE TURQI?
  SI DO T’I BEHET HALLIT PER NDONJE PARTI POLITIKE SHQIPTARE NE TURQI?

  Leri denglat o shqiptar i turqezuar, qe qenke kthyer NE ORIGJINE!

  Përgjigjiuni

  • hugo
   17/02/2017

   Ô selim, po ky abetaren ta ndalon edhe ne Shqiperie po te keshte mund si ( per ndryshe ky vêt do te keshte kerkue te drejtea per Shqiptaret në tuqi). Ky eshte Shqiptar aq sa je ti ose un ZEZAK.

   ARMIKU me I madhe i kombit Shqiptar eshte shqipe-folsi pa gjak te Shqiptarit!

   Përgjigjiuni

 15. anonim
  17/02/2017

  lum na per kardashllaret ton.

  Përgjigjiuni

 16. WEST
  17/02/2017

  Ky se pari quhet musliman, ku turkun e shikon ne vend te babes. Ç’mund te thote per asimilimin e 6-8 milion shqiptareve ne Turqi? Po 500 vitet nen pushtimin turk? Sigurisht e quan “mbrojtje”, se me dhune te paret e tij moren fene e pushtuesit. Par,tek ky shoh nje xhonturk te zellshem, ku primare ka fene. Ta dije ky xhonturk, as turku, as greku, as serbi, as sllavet, as arabet nuk jane dobia e Shqiperise.

  Përgjigjiuni

 17. tropojani c100
  17/02/2017

  historia,kohet ndryshojne po ashtu edhe aleancat,me mire me turkun se me grekun apo serbin por gjithmone nuk duhet harruar identiteti yne si kombe dhe mos te jemi te nenshtrusr as inferior ,dihet dhe turqia ka interesat e vehta,perderisa shqipetaret nuk ndihmojne vehten as europa nuk ka çfare ben por do ishte me mire qe shqipetaret te perqafojne krishterimin katolik-protestante etj por jo orthodhoks fundja feja politike eshte …

  Përgjigjiuni

 18. Berati
  17/02/2017

  Faleminderit Turqise. Pershendes gjithe shqiptaret ne Turqi.

  Përgjigjiuni

  • DHE DELET RRINË E VËSHTROJNË
   17/02/2017

   Berato,

   THUJU ATYNE MIQVE TË TU TURQ TË HAPIN SHKOLLA SHQIP PËR QYTETARËT ME ORIGJINË SHQIPTARE ATJE E JANË JO PAK POR E KALOJNË MILJONIN. FQINJËT TANË “TË URRYER” KRISTJANË I KANË LEJUAR ME KOHË ATO, MADJE DERI NË FRANCË, ITALI, GJERMANI E ZVICËR.

   PËRSHNETJE

   Përgjigjiuni

 19. Shqiptar i vertet
  17/02/2017

  Ecni mbani krahun skemi nevoj as per nje shtet…. askush nuk na do pa interes.

  Rrini larg te gjithe ju shtetet e huaja.

  Përgjigjiuni

 20. Vask Armadhi
  17/02/2017

  SABRI EFENDI,

  -UA PAMË HAJRIN JUVE TURQVE NË ’97 KUR LEJUT KOMUNISTËT E ZAN CAUSHNAT E DALË PREJ BURGJEVE GREKE DHE PËRZUNË DEMOKRACINË,

  -UA PAMË HAJRIN DHE ME KOSOVËN KUR MILLOSH E ARKAN VRANË E PRENË SA DESHËN E PO MOS TË ISHTE AMERIKA E LOBI CIFUT NË SH.B.A. QË INVESTOI SHPENZIMET E LUFTËS, VILAJETIN TUJ DJE DHE ALBANISTANIN SOT, E KISHTE MAR LUMI PARA 1 SHEKULLI KUR JU E LATË KËT VËND DJERR.

  -JU TURQIT POOO!, JENI TË MIRË PËR HALLVË E ASHURE.

  TUNG!

  Përgjigjiuni

  • Nardi
   17/02/2017

   O”VasBi leVogel”,ti duhet të dish se në 1997 Greqia u bë gati të fuste 200 tanke në Gjirokastër, gjoja me pretendimin e ruajtjes së minoritetit grek nga shqiptarët! Po mos i kishte dhënë kryeministrja turke ,Tansu Çiler ” ,ultimatum Greqisë se në rast se Greqia do fuste trupat në Shqipëri, atëherë Turqia do i merrte të gjithë ishujt grekë të Egjeut, sot do ishte gjendja shumë më ndryshe sesa mendon ti “bilevogël “!

   Shqiptarët janë për miqësi të sinqertë me Turqinë dhe e theksoj miqësi (jo vëllazëri ),duke respektuar secili identitetin përkatës të njëri-tjetrit!

   Përgjigjiuni

   • Shqiptar i vertet
    17/02/2017

    Nardi
    Sdua ti dal ne mbrojtje ati parafolsit, por deshta te theksoj dicka : e respektoj komentin tend, cdo kush ka mendimin e tije por pz e modh un si person NUK i besoj dikujt qe dikur na ka vrare! Historia eshte histori por pz e modh un kshu tipi jam. Se harroj kurr ate qe dikur na ka coptu me non e bab, Nardi mbas 500 vitesh i bie qe dhe grekun serbin ta bejm mik apo jo?

    Larg qoft o Zot!

    Përgjigjiuni

   • Vask Armadhi
    17/02/2017

    Nard,
    I KAM JETU ATO KOHË SE KAM QEN VIKTIMË E PAREVE TË HUMBURA, POR NUK MË REZULTON NJË DEKLARATË E TILLË. PO MOS TË KISHTE QËNË KOMUNITETI NDËRKOMBËTAR ME AUSTRINË NË KRYE QË KISHTE MARË PËRSIPËR TË ZGJIDHTE SITUATËN E ME PAS ITALIA ME PLANIN E NDIHMAVE “PELIKAN” (nëse të kujtohet) ATËHERË PO, DO NA KISH MARË LUMI.

    SA PËR LLAFE E DEKLARATA, PO! TURQIT I KEMI VLLAZËN E GARDASH TE LYM ME SHËRBET BAKLLAVAJE.

    NË ATË PERJUDHË AS GREKUN E AQ ME PAK TURKUN, NUK I FUSTE KUSH NË REFENE OR MIK.

    Përgjigjiuni

Lini Koment

 

 

 

Fillimi