Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


Kryeministri Rama i lodhur me krimin, mallkon pjesëtarët e bandave: Në ferr shkofshin të gjithë

rama ne ministrine e rendit

TIRANE– Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar punën e bërë nga punonjësit e policisë në vend gjatë 4 viteve të fundit në luftën ndaj kanabisit dhe krimit të organizuar. Teksa është shprehur se numri i vrasjeve në vitet e fundit ka ardhur duke u ulur, Rama thotë se situata shfaqej më problematike gjatë viteve para se ai të vinte në qeveri në 2013.

Me sa duket kryeministri Rama është lodhur nga përplasjet mes grupeve kriminale, dhe vrasjeve të ndodhura në muajt e fundit. Në takimin me drejtuesit e policisë në ambientet e Ministrisë së Brendshme, Rama mallkon ata që për të larë hesapet, shkaktojnë edhe vdekjen apo plagosjen e qytetarëve të pafajshëm.

“Po vriten mes bandave, në ferr shkofshin të gjithë, por mos rrezikojnë qytetarët e pafajshëm”, u shpreh kryeministri.

“Është dyfishi i grupeve kriminale të shkatërruara krahasuar me vitin 2103. Kjo nuk do të thotë se s’ka banda të rrezikshme, apo se nuk ka kriminelë të rrezikshëm që duhen arrestuar. Por policia e shtetit është e vendosur në garantimin e sigurisë, dhe sot mbulon gjithë territorin e vendit”, tha kryeministri Rama.

(Balkanweb)


Komente ( 3 )

  • Mallkoj tashi se ke kry pun me lekun ti gjiraf , pse nuk I mallkove Para 2013 se me kryeminela e more pushtetin me Tom Dosha e Mark frroka e Ben Ndoka e ku di un smun I mbaj mend se jan te gjith I 💩

  • Eshte lodh me kriminelet se spo ja mbajne rames po e nxjerrin me gjethe fiku qe eshte palë me kriminelet.

  • PSE je lodhur kriminele Jane me imunitet berisha vrau NE Gerdec 21 janar te veva remzi hoxhen NE 96 97 ke deshmitar te gjalle Izet haxhin po ti vazhdo me mos takatin perkrah linditen me erzenin brecani. Lindita nikolla shiti tahirin juda PS.