Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
4 - 1

Belgjikë - Tunizi

RUSI 2018
17:00

Republika e Kores - Meksikë

RUSI 2018
20:00

Gjermani - Suedi


Pa energji elektrike prej orësh, rikthehen dritat në një pjesë të Jugut. Ja arsyeja e ndërprerjes

pa drita

Megjithëse jemi në pikun e sezonit turistik, ku pushues dhe turistë të shumë po kalojnë pushimet në Jug të vendit, një problem i madh është vënë re këto ditë, mungesa e energjisë elektrike.

Edhe ditën e sotme, për shkak të një defekti te linja 220 KV të OST-së disa nënstacione të OSHEE kanë dalë jashtë pune duke lënë një pjesë të jugut pa energji elektrike.

Pas riparimit energjia është rikthyer në disa zona, ndërsa Fieri dhe rrethinat janë ende pa drita.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 12 )

 • Po ç’na duhen dritat?! Ne mjaft të kemi qendrat e betonizuara dhe kënaqemi!

 • Skandal per energjine elektrike.skandal per mafia e shtetit qe bleu popullin dhe sot atyre u nderprwt energjin…skadal per kete popull qe shiti vetwn per te blere krimin per qeverisur vendim..skadal

 • Allahi shqiptare. Per pushime vazhdojme me riparime. Skandal
  O popull pse heshtin ndaj te keqes…
  Pse shiteni veten ndaj se keqes….
  27 vite demokraci si su beme popull me vizion duke pare tjetrin sy dhe duke i thene te vertetn..ne pikun e vapes ca bejne riparime ca bejne ndertime…po pse 11 muaj tjere nuk kishin kohw te bejne keto gjera..skandal per kete popull te varfer por i shitur nga mafia qeveritare dhe sot vuan edhe shkeputjen energjise elektrike…po mire ky shtet e futi popullin ne burg per energji..po populli me te fusi burg ku ska energji..

 • Or shoku spiro me ke kujtuar fjalimet e ppsh para 30 vitesh

 • 111

  QE turizmi te ece,,duhen bere tre-kater gjera te pakten;1-AEROPORT AFER VLORES OSE SARANDES,,RRUGE LIDHESE nga aeroporti ne drejtim te plazheve ,,,ndertmi I plote I autostrades nga fieri ne sarande,,rregullimi I ujit-dritave dhe ujrave te zeza,,ndertimi I resorteve -hotele lluksoze,,pa bere keto s’do kemi turozem cilsor…///

 • FIERI QYTET I PAKALUESHEM PER TURISTAT SHQIPETARE E TE HUAJ ,NJE PIKE E VETME MAGJISTRALE PER TE KALUAR NE JUG TE SHQIPERISE ..P.S E GJETI TE GATSHEM RUGEN LIDHESE MIDIS 2 AUTOSTRADAVE TE PERFUNDUARA ( AJO LUSHNJE -FIER E FIER-VLORE ),POR NJE SEGMENT 5 KM ESHTE SHUME I VESHTIRE PER P.S EDHE PSE KANE KALUAR 5 VJET ..CFARE TREGON KJO ???????MENDOJ NJE PUC I VERTETE KOMBETAR NE FAVOR TE GREQISE..EDHE PSE SHQIPERIA KA NJE POPULL BUDALLA ,NJE I MENCUR DUHET TE DILTE TA MBYLLTE KETE MEKAT KOMBETAR..

 • bashkepunim perfekt RRAMA-CIPRA qe turizmi jugor shqipetar te jete ne kuoten ZERO se ndryshe reaksioni i fuqishem grek per pak caste ja gjen vendin SPIUNIT KOMBETAR EDWIN RAMA ..ASNJE KONKURENCE TURIZMI GREK…

 • E ka fajin ai qe leket i mer dhe linjat nuk i mirmban, linjat e 220 kv jane ende ato to viteve 70-80 keshtu qe po fajin e ka qeveria dhe qeveritaret e Republikes se Bananeve.

 • Priten komente te tipit: Vetem ne Shqiperi ndodhin keto. Ose fajin e ka qverria.

 • Jo jo akoma s eshte rikthyer..

 • Fieri ku hyn ne jug apo veri se jemi pa drita akoma.