Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Sulmi terrorist në Barcelonë, mbreti i Spanjës viziton të plagosurit (Foto)

SPANJE – Mbreti i Spanjës Felipe VI së bashku me bashkëshorten Letizia vizituan të plagosurit e sulmit të dy ditëve më parë në Barcelonë.

Çifti mbretëror u takua së pari me mjekët e spitalit “Hospital Del Mar”, të cilët i shpjeguan gjendjen e të plagosurve më pas ata shkruan tek dhomat e gjithsecilit prej tyre shkruan Tg.com

Mes të plagosurve që u takuan me mbretin kishte dhe shumë fëmijë. Kujtojmë që dy ditë më parë mesditën e së enjtes në zonën turistike të Las Ramblas, Barcelonë një kamion hyri në turmën e njerëzve duke lënë të vdekur 14 persona dhe plagosi 50 të tjerë. Sulmi u mor përsipër nga shteti islamik, ISIS.

(er.cu/BalkanWeb)


Komente ( 3 )

 • PQD

  Po keta myslymanet maroken sdi njeri se çkerkojne asnje spunon prej tyre ketu ne spanje azilin e kan grat sju punojn me ndihma jan xhamit ja u kan lejuar edhe 3 katshe bejne çte duan sikur ju ka mbetur gje borxh spanja 700 vite te mposhtur nga marokenet
  Njesoj si turku neve veç fen sja u ka nderuar
  Edhe me e forta esht qe aty ku ka bere vakia dilnin e vidhnin turistat dit e nat e tani me furgon ja u moren jeten.
  Po keta spanjollet popull dele thuaj.

 • PQD

  O gazeta kan hyr me avion ne mes te las ramblas jo me kamion😂

 • SHTET pa shtet……Enver.i….e quante fene opium per popullin…dhe kishte te drejte..
  Del nje brekegrisur pabuks dhe vret te pafajshem..kjo eshte trimeria?Vetetregojne se jane gjakprishur dhe kerkojne te vriten si leper ne Jemen0…..dhe per lesh dhije do te shkojne keta majmune…zotija hedh ne fmiljet e tyre….