Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

VIDEO/ “Një “h** në një copë mëndafshi”, përgjigjja e Berishës pas fyerjeve të Ramës

berisha

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha flet në Kuvend dhe i kujton kryeministrit Rama fyerjet e ditës së djeshme. Shpreja “i rrjedhur” sipas tij është sharje pas shpine.

Berisha i përmendi shprehjen franceze “Një hal* pas shpine”, duke shtuar se pikërisht ashtu ngjante Rama.

“Zotëria (Rama) dje shau mbas shpine siç ka fytyrën dhe karakterin. Unë dua ti them sot sy më sy, se të shash nga karrigia e kryeministrit pas shpine tjetrin nuk bën gjë tjetër vetëm ngjet si i thonë francezi, “një hale në një copë mëndafshi”

(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 1 )Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.