Nëse në shumë vende, duhet një CV e mirë dhe disa parametra fizike, në këtë vend të jesh roje burgu kërkon mund dhe një provë shumë të vështirë.

Në Rusi është e vështirë të bëhesh roje burgu dhe kjo është parë edhe në fotografitë që vetë Shërbimi Federal i Burgjeve në Rusi ka publikuar ku tregon sesa shumë kualifikime duhet të ketë dikush për të marrë atë rol.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Të quajtura ndryshe edhe si “12 Minutat e Ferrit”, ata që hynë në provë kalojnë nëpër një stërvitje ekstreme përshirë këtu zhytje në baltë, noti në lumenj me temperaturë minus e duke vrapuar me një koleg në shpinë etj.

Të gjitha këto bëhen pasi për të ruajtur njerëz që kanë një të kaluar kriminale, duhet të jesh i përgatitur për çdo gjë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: