FIER – “Kolonia e piktorëve” nga i gjithë vendi ka zënë pozicionet më të bukura përreth qytetit të Fierit dhe po hedh në telajo, tiparet më pikante e më karakteristike të zonës. Qëllimi i bashkisë së qytetit ëhstë, që duke i paraqitur të gjitha punimet në një ekspozitë, të promovojë zonën nga pikëpamja turistike. Prej një jave, Fieri është bërë rezidenca e piktorëve më të spikatur shqiptarë.

(ar.sh/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: