Tre civilë janë vrarë dhe gjashtë janë plagosur në sulmet ruse në territorin e Ukrainës gjatë ditës së kaluar.

Deklarata përkatëse u bë nga Zëvendës Shefi i Zyrës së Presidentit të Ukrainës Kyrylo Tymoshenko në Telegram.

Në veçanti, dy civilë u vranë (një trup u zbulua më parë) dhe tre të plagosur në rajonin e Donetsk, një i vrarë në rajonin e Zaporizhzhia dhe tre të plagosur në rajonin Kherson.

Gjithsej 437 fëmijë janë vrarë dhe mbi 837 janë plagosur në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb