Kryeministri Edi Rama është pyetur sot për faktin nëse e ka takuar apo jo ish-ministrin Saimir Tahiri në burg, pasi po vuan akuzën e shpërdorimit të detyrës.

Në një intervistë për ‘Opinion’ Rama tha se nuk kishte arsye që të vizitonte asnjë të burgosur.

Fevziu: A keni shkuar të takoni në burg Tahirin?
Rama: Këto janë çështje serioze dhe nuk janë pyetje që i bëhen një kryeministri nga.. studioja më…po të themi..megjithatë…
Fevziu: Edhe po të shkonit, s’do ishte gjest negativ
Rama: S’kam arsye që të vizitoj asnjë të burgosur dhe nuk dua të vazhdoj këtë koment.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: