Vijon dita e tretë e shtetrrethimit në Tiranë dhe Durrës, si një masë parandaluese për përhapjen e koronavirusit.

Ditën e sotme, policia po kryen kontrolle në të gjithë Tiranën, për të parë nëse qytetarët po e zbatojnë urdhrin për të qëndruar nëpër shtëpi.

Në terren kanë zbritur edhe AKU, bashkë me ministren e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliun, dhe Task Forcën, për të kontrolluar njëkohësisht edhe abuzimin me çmimet në farmaci dhe furra buke, teksa tregtarët po shfrytëzojnë këtë periudhë të vështirë të koronavirusit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb