TIRANË

Një aksion i madh anti-drogë po zhvillohet sot në vend nga Prokuroria e Tiranës, në bashkëpunim me Policinë e Shtetit.

Lajmi bëhet i ditur për “BalkanWeb” nga gazetarja Klodiana Lala, e cila thekson se Prokuroria e Tiranës ka firmosur 10 urdhër-arreste për të dyshuar për trafik droge.

Burime jo zyrtare i thanë gazetares Lala se deri më tani janë arrestuar mbi 10 të dyshuar. Aksioni po zhvillohet në kuadër të goditjes së veprave penale, që lidhen me kultivimin dhe trafikimin e lëndëve narkotike.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb