Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Drejtuesin e SPAK, Arben Krajën pas operacionit të zhvillaur një ditë më parë ku ranë në pranga 10 funksionarë të drejtësisë në gjykatën e Krujës, mes tyre edhe gjyqtarja Enkeleida Hoxha.

Mësohet se zonja Kim e ka falenderuar Krajën për operacionin në fjalë ndërsa e inkurajon të vazhdojë punën.

“Unë e telefonova atë sot për të shprehur falënderim dhe inkurajim për hetimet, arrestimet dhe dënimet e fundit të SPAK. Reforma në Drejtësi nuk do të jetë e lehtë, e shpejtë ose e përsosur, por ne po shohim rezultate. Le të vazhdojmë të ecim përpara së bashku – hap pas hapi”, shkruan ajo në Twitter, ndërsa postimin e shoqëron me një foto ku shfaqet bashkë me zotin Kraja, ndërsa na sqaron se fotoja është shkrepur 1 vit më parë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb