TIRANË

Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur një tjetër lider europian për t’iu përgjigjur akuzave të kryedemokratit Lulzim Basha, i cili e interpretoi refuzimin për hapjen e negociatave me BE si dështim i qeverisë.

“Mbledhja e mbrëmshme do të mbahet mend si gabim historik. Shqipëria meriton hapjen e negociatave”, citon Rama kryeministrin italian Giuseppe Conte, ndërsa në anën tjetër fjalët e Bashës.
Më herët Rama zgjodhi Presidentin e Komisionit Europian Donald Tusk për t’iu përgjigjur kreut të PD për çështjen e negociatave.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb