Dy shqiptarë janë arrestuar në aeroportin e Barcelonës, në Spanjë, pasi ka bërë thirrje ekstremiste, duke terrorizuar qytetarët.

Mediet e huaja raportojnë se dy shqiptarët kanë përplasur një makinë në aeroport, ndërsa kanë bërë thirrje islamike.

Ndërkohë, menjëherë kanë ndërhyrë policia, e cila ka arrestuar autorët e ngjarjes, si dhe skuadra e bombave, që ka konfirmuar se në makinë nuk kishte eksploziv.

Mediet raportojnë se aeroporti i Barcelonës ka qenë thuajse i boshatisur, për shkak të masave të marra nga qeveria nga koronavirusi.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb