Kompania lidere në shitjet online, Amazon, ka ndaluar shitjen e farërave dhe bimëve të huaja në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pasi mijëra pako të dyshimta, shumë prej tyre nga Kina, mbërritën në shtëpitë e gjithë botë gjatë periudhës së verës, raportoi gazeta amerikane ”Wall Street Journal”.

Vendimi i Amazon mbi farërat e mistershme ndjek frikën e shprehur nga autoritetet amerikane, të frikësuar nga lehtësia e shitjes së farërave në faqet e internetit.

Po ashtu, autoritetet i paraprijnë një frike të mundshme të blerësve dhe ndikimit të këtyre farërave në bujqësinë amerikane.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: