Ankth e tensione për një familje në lagjen nr.18 në Durrës. 7 anëtarë të një familje në këtë lagje, që banonin në një vilë 3 katëshe deri më tani rezultojnë të zhdukur, ndërkohë që vetëm anëtari i 8 ka mundur të dalë nga rrënojat.

Nga informacionet që përcjellë gazetarja Klodiana Lala bëhet e ditur se banesa është shkatërruar thuajse totalisht dhe kjo e bën të pamundur ndërhyrjen e forcave të emergjencave.


  • foto galeri
  • foto galeri

Situata bëhet edhe më shumë dramatike, pasi nga brenda banesës nuk ka asnjë lëvizje apo thirrje për ndihmë. Deri me tani 7 persona konfirmohen se kane humbur jeten, nderkohe qe mbi 300 te tjere jane plagosur.
(BalkanWeb)Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: