Vjen humbja e parë për Xavi-n në drejtim të Barcelona-s. Katalanasit, në fakt, janë mundur 1-0 në shtëpi nga Betis në javën e 16-të të La Ligas. Një fitore e merituar  miqve, të cilët luajtën më mirë.

Një rezultat që e largon akoma më shumë Barçën nga kreu dhe që e ka ngjitur Betis në vendin e tretë të renditjes. Sfida e luajtur në Camp Nou është vendosur nga një gol i Juanmi në minutën e 79-të.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb