SHBA

Kryeministri Edi Rama teksa ndodhet për një vizitë në New York ka takuar homologun e tij grek Kiriakos Mitzotaqis. Ka qenë vet kreu i qeverisë ai që ka njoftuar për bashkëbisedimin ndërsa ka postuar edhe disa foto.

“OKB, Nju Jork – Me kryeministrin e Greqisë, Kiriakos Mitzotaqis????. Prezantim miqësor dhe bashkëbisedim i hapur?”, shkruan Rama. Takimi mes dy liderëve vjen pas një deklarate të fortë që bëri kryeministri grek Mitsotakis, e publikuar pak ditë më parë nga Kathimerini.

Kushti i Mitsotakis për të dhënë votën pro Shqipërisë ishte trajtimi i minoritetit grek në vendin tonë.

  • foto galeri
  • foto galeri

(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: