AUSTRI

Tre skiatorë kanë humbur jetën dje dhe një rezulton i zhdukur, për shkak të një orteku pranë Lech, një lokalitet në perëndim të Austrisë, ka bërë me dije policia.

Trupat e tre viktimave (57, 36 dhe 32 vjeç) janë gjetur dje në mbrëmje, disa orë pas alarmit të lëshuar nga bashkëshortja e njërit prej tyre.

Policia e Vorarlberg ka bërë me dije sot që kërkimet për skiatorin e katër gjerman, një djalë 28 vjeçar, janë ndërprerë për shkak të motit të keq dhe rrezikut nga orteqe të tjera.

Me fatkeqësinë e djeshme shkon në 24 bilanci i të vdekurve nga moti i keq, i regjistruar që nga fillimi i muajit në Europë.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb