AFGANISTAN

Zv/kryeministri në detyrë i Afganistanit, Baradar ka mohuar përplasjet mes talebanëve për kabinetin e ri qeveritar.

U raportua se ka patur një përleshje mes tyre ku Baradar ka mbetur i lënduar, por ky i fundit ka mohuar gjithçka duke konfirmuar se është mirë.
Po ashtu ai ka sqaruar se ka qenë jashtë Kabulit dhe nuk kishte akses në internet për të rrëzuar lajmet e rreme.

Sa i përket debateve për qeverinë, Baradar thotë se marrëdhëniet mes talebanëve janë më të mira edhe se një familje dhe se të gjithë e respektojnë shumë njëri-tjetrin.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: