KOSOVA

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i ka bërë thirrje qytetarëve të vendit të tij të vaksinohen.

Kurti ka zgjedhur ta përcjellë këtë mesazh duke ndërruan foton e koopertinës në Facebook.

Pikërisht Kosova është në një fushatë të vaksinimit masiv, por varianti Delta tashmë po jep efektet dhe shifrat janë rritur edhe aty.
Kosova me të gjitha gjasat do të vendosë masa të veçanta për personat që nuk kryejnë vaksinën.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb