MAQEDONI E VERIUT

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 46 raste të reja dhe 15 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit.

Numri i viktimave nuk ndryshon nga një ditë më parë, teksa sot janë 4 raste më pak se dje.

Gjithashtu 89 pacientë kanë fituar betejën me COVID-19 së fundmi.

Në total në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar nga fillimi i pandemisë 154 mijë e 982 rastë me COVID-19, 2 mijë e 981 prej të cilave aktive, 5 mijë e 280 viktima si dhe 146 mijë e 721 të shëruar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb