Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken ka dhënë një mesazh për ndarjen nga jeta të ish-Presidentit të Republikës Bujar Nishani.

Blinken shkruan se kontributet e tij në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri dhe partneritetin tonë të qëndrueshëm lënë pas një trashëgimi jetëgjatë

“Ne ndajmë dhimbjen e popullit shqiptar për largimin nga jeta të ish-Presidentit Bujar Nishani. Kontributet e tij në marrëdhëniet SHBA-Shqipëri dhe partneritetin tonë të qëndrueshëm lënë pas një trashëgimi jetëgjatë”, shprehet sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken në mesazhin e shpërndarë nga ambasada e SHBA.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb