Gjithçka lind ka zërat që flasin për pakënaqësinë e Leo Mesit. Ndërprerja e bisedimeve për rinovimin e kontratës, dëshira për të provuar një ambient të ri, ideja për të përqafuar mësuesin e tij te Siti, Guardioën, ose të mbyllë karrierën te skuadra e zemrës, Njuells Old Bojs. Korit i shtohet dhe një zë i një ish-lojtari të Barcelonës që ka bërë të ëndërrojë jo pak bota e futbollit.

“Mjaft agjentë në botë të cilët ëndërrojnë të bëjnë bashkë në një skuadër Kristiano Ronaldon dhe Lionel Messin. Nëse do të ndodhte, do të ishte një “boom” për Juventusin dhe sigurisht që do të rikuperonte shpejt paratë e investuara, pasi do të rriste ndjeshëm të ardhurat nga marketingu. Do të ishte diçka historike t’i shihnim bashkë në të njëjtën skuadër dhe besoj që kjo u intereson shumë sponsorëve, ndaj nuk është më diçka e pamundur”

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb