Qytetet ukrainase u zgjuan sot nën zhurmën e bombardimeve ende pa u ndezur sirena e alarmit.

Në Kharkiv 2 persona mbetën të vrarë si rezultat i një sulmi artilerie në ndërtesat shumëkatëshe në lagjen Nemyshlyansky

Ekipet e shpëtimit punuan për të shuar zjarrin, duke shpëtuar katër persona nga shembja e një ndërtese, por nuk ishin në gjendje të shpëtonin dy të tjerë që u vranë në sulm, shtoi agjencia.

Ki

Dy persona po ashtu  janë plagosur pasi një ndërtesë banimi 12-katëshe është goditur në lagjen Shevchenko.

Bombardime pati edhe Mariupol, Odesa dhe Lviv.

Pall

Kujtojmë se shtetrrethimi u vendos ditën e djeshme dhe filloi në orën 20:00, ndërsa pritet të mbarojë në orën 8 të mëngjesit të se enjtes.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb