Kreu i KQZ-së Ilirjan Celibashi iu ka bërë apel subjekteve politike të respektojnë Kodin Zgjedhor për heshtjen zgjedhore.

Ai deklaron se çdo thirrje politike drejt zgjedhësve është në kundërshtim me dispozitat e Kodit.

“I rikujtoj të gjitha palëve të përfshira në Zgjedhjet e 6 Marsi se deri në mbylljen e procesit të votimit jemi në kushtet e heshtjes zgjedhore. Çdo thirrje tjetër politike drejt zgjedhësve përveç atyre për pjesëmarrje në votime, është në kundërshtim me dispozitat e Kodit Zgjedhor. Mirëpresim çdo angazhim nga subjektet zgjedhore në mirëadministrimin e procesit”, deklaron Celibashi.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb