Christophier Galtier do të jetë trajneri i ri i PSG për sezonin që vjen. Tekniku i parisienëve është pyetur për çështje të ndryshme, teksa vëmendjen më të madhe e ka marrë tema e Neymar. Sulmuesi brazilian përflitet për një largim nga kampionët e Francës, ndërsa “timonieri” Galtier jep mendimin e tij.

“Dua që Neymar të qëndrojë këtu me ne. Ai është një lloj lojtari i klasit botëror, të gjithë menaxherët në botë duan lojtarë të lartë si ai.Unë tashmë i kam të qarta idetë për planin tim për Neymar këtu në PSG” – Tha ai.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: