ANGLI

Champions League ka filluar me surpriza të mëdha. Kampionët e Zvicrës, Young Boys kanë mposhtur me përmbysje Manchester United.

Në Zvicër ndeshja filloi mirë për anglezët që kaluan në avantazh me Cristiano Ronaldon, porn ë minutën e Wan Bissaka la ‘Djajtë’ me 10 lojtarë pasi mori karton të kuq.

Kaq mjaftoi që në pjesën e dytë Young Boys të barazonte në rezultatin. ‘Qershia mbi tortë’ ishte goli në minutën e fundit për të shënuar një moment të paharrueshëm për zvicerianët.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb