Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 në vendin tonë.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 4.878 raste të reja me COVID.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 37 qytetarë.

Numri i të shtruarve në spital është në rritje, ndërsa numri i rasteve aktive në të gjithë territorin italian është 80.381.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: