ITALI

Në Itali janë regjistruar 5.905 të infektuar me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e ka fituar betejën me virusin 59 qytetarë, 4 më pak se një ditë më parë, ku u regjistruan 63.

Në total, numri i viktimave nga virusi ka shkuar në 132.283.

Në terapinë e kujdesit intensiv janë të regjistruar 383 pacientë ndërsa të shëruarit janë 3.754.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb