Kina ka zbuluar dje 508 raste të reja me koronavirus, duke e çuar në total 77.658. Të vdekur, sipas asaj që raporton komisioni shëndetësor kombëtar, janë 71 (të dhënat më të ulëta në dy javët e fundit), duke e çuar bilancin e viktimave në 2663.

Në Hubei, epiqendra e epidemisë, rastet e reja kanë qenë vetëm 9.

Në rajonin e vatrës me 499 rastet e reja numri i të infektuarve në total shkon në 64.786, ndërsa 68 numri i të vdekurve duke e çuar bilancin e përgjithshëm në 2663.

(da.xha/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: