Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë Veriore ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, nga 3 testet e kryera, 595 persona kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Instituti i Shëndetit Publik në 24 orët e fundit ka regjistruar 245 pacientë të shëruar, ndërsa 14 pacientë kanë humbur betejën me Covid-19.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: