Policia greke ka publikuar të dhënat e plota të 14 personave të arrestuar pak kohë më parë në Greqi të cilët ishin pjesë e bandës së shqiptarit Ermin Ferhati , të njohur si ‘Esko’, që fshiheshin në kampusin universitar.

Esko
Esko

Ata akuzohen për grabitje të armatosura në dyqane dhe shtëpi dhe trafikonin lëndë narkotike në zonën e gjerë të Atikës.

Mes 14 të arrestuarve, 10 prej tyre janë shqiptarë, dhe janë identifikuar si:

Ramazan Rushit, 28 vjeç nga Pogradeci

Marko Qafa, 25 vjeç nga Berati

Sigi Rustemaj, 28 vjeç nga Vlora

Ermir Meta, 31 vjeç, nga Corovoda

Veli Qose, 25 vjeç nga Xarra, Konispol

Vasil Suloti, 33 vjeç, nga Aliko, Finiq

Ermin Ferhati, 27 vjeç “Esko”

Vasil Vasili, 30 vjeç, nga Vergo, Delvine

Greant Kalanderi, 33 vjeç, Delvine

Jurxhino Dura, 28 vjeç nga Ksamili, Sarande

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: