OSHEE njofton se për shkak të një defekti në linjën OST Kalimash-Kukës, ka mbetur pa energji elektrike NST Rexhepaj, e cila furnizon me energji qytetin e Kukësit dhe rrethinat.

Më tej bëhet e ditur se është bërë e mundur vënia në punë e nënstacionit dhe gradualisht po normalizohet situata e furnizimit me energji.

Njoftimi i OSHEE:

Mirmbrema. Për shkak të defektit në linjën e OST Kalimash-Kukës, ka mbetur pa energji NST Rexhepaj që furnizon me. energji qytetin e Kukësit dhe rrethinat e tij.
Pas manovrimeve, u bë e mundur vënia në punë e nënstacionit dhe gradualisht po normalizohet situata e furnizimit me energji në të gjtiha zonat e prekura nga defekti

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: