TIRANE

Në drejtim të zv/kryeministrit Erjon Braçe artikulohet një akuzë për ushtrim terrori në zyrat e administratës në Fier. Denoncimi është publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, referuar një mesazhi që ka marrë nga qytetari dixhital.

MESAZHI I PLOTE POSTUAR NGA BERISHA

Braçe terror ne zyrat e administrates ne Fier!

Lexoni denoncimin e nenpunesit dixhital. sb

Pershendetje Doktor Berisha ka me shume se nje jave qe ne zyrat e institucioneve ne fier vin dhe ben inspektim vet erjon brace duke bere show se gjasmja te rritet aftesia ne sherbimet publike ne administrat, por tjeter gje luhet, sot nga tirana vine nje email neper drejtorite e kuadrit ku kerkohen te gjitha dosjet e e nenpunesve te administrates ne fier , ne te gjitha drejtorit rajonale , kjo per arsye te verifikimit per cdo punojes se kur ka hyre ne administrat , kush e ka sjell mik i kujt eshte dhe kujt force politike i takon , pra qellimi i ketij isnpektimi i braces eshte selektimi i atyre qe kane ngelur dhe zevendesimi intyre me militantet e fushates elektorale qe vjen ne qershor , dhe vijne e na nxjerrin propaganda politike per emerime mbi baze meritokracie te rastit te asaj vajzes qe me demek ishte ekselente .

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb