Mbretëresha do të festojë ditëlindjen e saj në një rreth të një numri të vogël të anëtarëve të familjes së saj. Nuk do të ketë parada ushtarake apo portrete tradicionale të anëtarëve të familjes mbretërore.

Mbretëresha Britanike Elizabeta II. sot shënon 95 vjetorin e lindjes, por këtë vit për herë të parë pa burrin e saj, Princi Philip i cili ndërroi jetë më 9 Prill, dhe për të dytin vit radhazi pa një paradë tradicionale ushtarake, e cila nuk do të zhvillohet për shkak të pandemisë.

Kuptohet që mbretëresha britanike nuk ka në plan të shënojë publikisht ditëlindjen e saj të mërkurën pasi ajo është e para në 73 vitet e fundit pa burrin e saj, Princin Philip, thanë burime pranë familjes mbretërore për dpa.

Mbretëresha do të festojë ditëlindjen e saj në një rreth të një numri të vogël të anëtarëve të familjes së saj duke pasur parasysh që periudha dy-javore e zisë për Filipin zgjat deri në 23 Prill. Beenshtë njoftuar se nuk do të ketë asnjë portret tradicional të anëtarëve të familjes mbretërore.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb