Sot u zhvilluan provat zyrtare të Garës së Madhe të Spanjës në Formula 1. Si gjithmonë, as këtë herë nuk munguan surprizat.

Vendi i parë u mbajt nga Charles Leclerc. Piloti i Ferrarit bëri gjithçka mirë, duke lënë pas emra të tjerë të mëdhenj.

Në pozicionin e dytë qëndron Marx Verstappen. Versttappen, pavarësisht përpjekjeve, nuk ia doli dot të dilte më i miri se të gjithë.

 

 

 

Në vendin e pestë është Red Bull i Sergio Perez, ndërsa Lewis Hamilton nuk e ka ndërmend të kthjellohet, pasi sot e pa veten i gjashti. Tashmë fansave më të zjarrtë të Formula 1 nuk u mbetet gjë tjetër, veçse të presin deri nesër, për të parë Garën e Madhe të Spanjës.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb