Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetet sociale një mesazh të profesoreshës Adriana Babameto, e cila bën thirrje për rritjen e ndjenjës së përgjegjësisë për të zbatuar masat e thjeshta parandaluese për COVID-19.

“Duhet të rrisim ndjenjën e përgjegjësisë tek secili prej nesh për të zbatuar disa masa të thjeshta, si distancimi, vendosja e maskës dhe higjiena vetjake dhe kolektive. Do të ishte një shprehje e vlerësimit për jetën dhe një shprehje mirënjohje për personelin shëndetësor që përballet çdo ditë në vijën e parë me COVID19” – Ju lutem dëgjoni apelin e prof. Adriana Babameto nga QSUT.”, shkruan Manastirliu.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb