Një incident me të shtëna u regjistrua në një shkollë të mesme në zonën e Dallas. Raportet e para të mediave ndërkombëtare flasin për shumë të plagosur. Sipas informacioneve të policisë, një i ri i armatosur është në Lice, ndërsa studentët ishin mbyllur në salla.

Ende nuk është e qartë se sa të lënduar ka, ndërsa një hetim policor është duke u zhvilluar.

 

Ndersa nje video e ngarkuar nga njëri prej prindërve të nxënësit në mediat sociale, të shtëna dëgjohen nga brenda shkollës. Videoja thuhet se është dërguar nga brenda një dhome kur janë qëlluar.

Zona është bllokuar.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: