Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe ka sjellë në fokus sërish një shqetësim që vjen nga fermerët shqiptarë. Në një postim në rrjetet sociale, mëngjesin e sotëm ish-zëvendëskryeministri ka publikuar një video nga një arë e mbjellë me grurë.

Sipas tij fermerët janë në ankth për çmimin dhe se si do të duhet ta shesin grurin në treg.

POSTIMI I BRAÇES
GRURI NE PIKEN KRITIKE;
Fazene e kallirit!
Kerkon UJE-me cdo menyre dhe PLEHRA KIMIKE-te lira;
DUHET QE GRURI TE PLOTESOJ KOKREN!
Atehere; ketu jemi tek Arbri ne Bashtove, perballe nesh po e njejta ekonomi; ka 25 hektare me kete grure, 23 leke plehra kimike per kilogram i ka shkuar deri tani.
Atehere;
I duhet nafta per vaditje me pompa,
I duhet plehu i lire per fazen e fundit te prodhimit.
Aaaa ka edhe me;
Eshte ne ankthin e tmerrshem te cmimit; ME SA DO MA MARRIN, JO ME SA DO E SHES! Me cmimin e vjetshem nuk do marr as leket e mia!
31 VJEC, BEN KETE PUNE TE VESHTIRE E NUK MERITON KETE ANKTH!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb